www.antiigiladu.ee  kasutustingimused ning isikuandmete kaitse ja kasutamise tingimused

 

Tellimis ja Kasutustingimused

 Üldised Tellimis ja Kasutustingimused kehtivad  Kolm Kolme Kinnisvara oü (edaspidi nimetatud Müüja) interneti kodulehel www.antiigiladu.ee asuva vanavara tellimiskeskkonna vahendusel (edaspidi nimetatud E-pood) kaupade tellimisel tekkivate õigussuhete kohta.

 Lisaks käesolevatele üldistele tellimistingimustele reguleerivad Tellija ja Müüja vahelisi suhteid Eesti Vabariigis kehtivad õigusnormid, muud  E-poe tingimused ja väljakujunenud head tavad.

Kõigi tellimuste juures eeldavad pooled, et ostjal on huvi ja kindel soov soovitavat toodet osta, ostja on läbi lugenud antud Tellimis ja Kasutustingimused ja nõustub nendega, ta on tutvunud toote kirjeldusega ja vajadusel esitanud täiendavaid küsimusi kauba või selle kohaletoimetuse kohta.

 1. Tellimise kord

 

1.1 Tellimiseks  peab Tellija registreerima end antiigiladu.ee internetikeskkonna (edaspidi nimetatud Internetikeskkond) kasutajaks. Registreerumisel on kohustatud Tellija edastama Müüjale registreerumis vormis järgnevad isikuandmed - Nimi, täpne aadress, telefoni number ning e-maili aadress. Samuti võib Tellija soovi korral avaldada registreerimisvormis avaldada ka oma vanuse ning soo. Kui tellimus toimetatakse pakiautomaati, siis pakiautomaadi nimetuse.

 1.2. Tellija valib soovitud kauba, määrab iga kauba koguse, kauba eest tasumise viisi ning kinnitab tellimuse. Minimaalne tellimuse summa www.antiigiladu.ee lehelt tellides on 24.- eurot.

 1.3. Tellitud kaup toimetatakse Tellijale mandri Eestisiseselt Müüja poolt valitud (transport arvestatud mandri Eestisse , Saaremale Hiiumaale ja väikesaartele vaid võimalusel ja eelneval kokkuleppel) .  Kauba kohaletoimetuse tasu on arvestatud igal tootel eraldi ja liidetud kauba hinnale. E poes toodud kauba hinnad sisaldavad  mandri-Eesti sisest kohaletoimetuse tasu kui toote kirjelduses ei ole märgitud teisiti. Väiksemad esemed ja nõud tarnitakse Itella Smartpost pakiautomaati üle Eesti kõikjale kus nimetatud automaadid on olemas. Tellijal on õigus enne tellimuse esitamist esitada müüjale päring eraldi kauba maksumuse ja transpordi maksumuse arvestamiseks. Kodulehe programm ei võimalda eraldi arvestada transpordi maksumust ja kõik toodete hinnad on kuvatud koos Eestisisese transpordi maksumusega. Väljaspoole Eestit tellimise soovi korral peab Tellija esmalt saatma soovitud kauba transpordi päringu meilile info ät antiigiladu.ee

 1.4. Tellija poolt kinnitatud tellimuse eest on Müüjale võimalik tasuda pangaülekandega või poe maksemoodulites toodud pangalinkide kaudu. Pärast tellimuse vormistamist saadetakse Tellijale tema poolt kontaktandmetes antud meiliaadressile tellimuse kinnitus tasumiseks tellimuse eest. Samuti on Müüja pangarekvisiidid toodud e poe kontaktandmetes.

 1.5. Tellimus jõustub peale tellitud kauba eest tasutud summa laekumist Müüja pangakontole. Makse peab laekuma Müüja pangakontole hiljemalt 48 tunni jooksul tellimuse vormistamisest. Kui makse tellimuse eest ei laeku müüja poolt märgitud pangaarvele 48 tunni jooksul loetakse tellimus tühistatuks ja pooltel ei teki teineteise suhtel antud toote ostuks lepingulist suhet.

  1.6. Tellitud kaubad toimetab Müüja Tellijale kas postiasutuse, pakiautomaadi või kullerfirma vahendusel. Kauba kättesaamisel peab tellija arvestama postiasutuse või pakiautomaadi  avamisaegadega ja asjaoluga, et kullerteenus toimub üldjuhul tööpäeviti ajavahemikul 8.00-17.00. Kuna transpordi vahemaad on suured, siis müüja võimalusel arvestab ostja soovidega kauba kohaletoimetuse aja suhtes, kuid täpsed aega garanteerida ei suuda.

 1.7. Tellimuse Eestisisene kohaletoimetamise aeg on  kuni 15 tööpäeva (v.a. juhul, kui kauba kirjelduses on määratud teisti). Tellija on kohustatud 15 tööpäeva jooksul tellimuse vormistamisest kauba vastu võtma. Kui kaupa ei õnnestu Tellijale kätte toimetada Tellijast sõltuvatel põhjustel ( tellija kontakttelefon ei vasta, tellijat ei ole kohal kauba kohaletoimetamise hetkel, tellija soovib hilisemat kauba kättetoimetamise aega ja kauba ladustamist Müüja poolt laos , jne...) on Müüjal õigus kaup ladustada ja arvestada laotasu viis eurot ladustatava pakendi iga meetri eest päevas ( minimaalne arvestusühik on 1 meeter ja 1 päev). Ladustustasu tasaarveldatakse Tellija poolt tasutud kauba maksumusega. Üle 15 tööpäeva kauba ladustamisel on müüjal õigus kaup uuesti müüki panna ja tekkinud rahaline vahe tasaarveldada. Müüja ei vastuta olukorra eest, kui ta on ostjale kauba tarninud pakiautomaati, ostja ei võta aga kaupa välja teenust osutava firma tingimustes määratud aja jooksul (üldjuhul hoiuaeg pakiautomaadis kuni 7 päeva) ning kaup kuulub pärast ladustusaja lõppemist hävitamisele. Sellisel juhul loetakse leping lõplikult jõustunuks.

 1.8. Raskete esemete  kohaletoimetusel on Tellija kohustatud korraldama mahalaadimise, arvestusega, et kuller on tavaliselt autos üksi ja ei suuda iseseisvalt korraldada raskete asjade mahalaadimist ning Tellija on kohustatud korraldma kauba mahalaadimise transpordivahendilt

 2.Registreerumise kord

 2.1. Antiigiladu.ee kliendiks saamiseks, peab Tellija registreerima ennast Internetikeskkonna kasutajaks aadressil www.antiigiladu.ee 

2.2. Registreerumiseks on vajalik täita kõik ankeedis antud lahtrid ( nimi, aadress, telefoni number ja e maili aadress). 

2.3. Peale kasutajakonto aktiveerimist saab Tellija enda poolt määratud kasutajatunnustega siseneda Müüja Internetikeskkonda ning esitada kauba tellimusi.

 3. Tellija õigused

 3.1. Tellijal on õigus tellida kaupa E-poes Müüja poolt sätestatud hinnaga ja fikseeritud tingimustel. 

3.2. Tellijale saadetav kaup  peab vastama kauba kirjelduse  ning  antud kasutajatingimustes fikseeritud tingimustele. Tellimust vormistades peab Tellija arvestama, et kõik Müüja poolt müüdavad kaubad on kasutatud, neil võib olla peale kirjeldatu erinevaid defekte, toonierinevusi ja kriimustusi, võib esineda spetsiifilist lõhna, tolmu, koiauke,koisid või muid putukaid, pehkinud kohti, hallitust, killuvigu , detailide vahelist liikumist ja loksu (eriti toolidel), võivad vajada remonti või taastamist ja muid kasutustunnuseid ning iga kaubaartikkel on ainulaadne. Müügis olevad elektrilised seadmed  ( eriti lambid ja valgustid) vajavad üldjuhul spetsialisti poolset ülevaatust.

 3.3 Kuna foto ja kauba kirjeldus ei suuda alati edasi anda toote täpset tooni on Tellijal õigus enne Tellimuse vormistamist täpsustada toote detaile.

 3.4 Tellijal on õigus 14 päeva jooksul tellimuse vormistamisest/kauba kättesaamisest tellimusest loobuda loobumise põhjust avaldamata (vastavalt seadusele, kehtib vaid eraisikust klientidele, ei kehti ettevõtetele). Tellimusest loobumiseks edastab Tellija Müüjale taganemisavalduse

 Müüja  tagastab taganemisavalduse kättesaamisel tellijale viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva möödumisel , kõik tellijalt lepingu alusel saadud tasud. Kui müüja on tellijale kauba juba tarninud kohustub Tellija koos taganemisavaldusega tagastama ka talle vastavalt Tellimusele tarnitud kauba Müüja lattu , olenemata Müüja poolsest transpordiviisist, aadressil Haapsalu Jalaka 78, avamisaegadega N,R 11.00-17.00, l 11-15. Tagastamisel peab olema kaup Tellija poolt kasutamata, samasuguses seisukorras nagu see oli müügi hetkel ja originaalpakendis. Tellija poolt kasutatud või muul viisil rikutud kaupa ei ole Müüja kohustatud tagasi võtma. Kui müüja on ostjale kauba juba tarninud ja/või selleks kulutusi teinud, on tal tagastatavalt summalt maha arvestada ja tasaarveldada transpordi kulu vastavalt  Müüja  hinnakirjale . Samuti arvestatakse ostja poolsel makselinkide kaudu tasumisel kauba tagastamisel maha makselinkide teenustasu 2% eseme hinnast. Kui Tellija esitab taganemisavalduse, aga ei tagasta kaupa 14 päeva jooksul tellimuse vormistamisest/kauba kättesaamisest või pakiautomaati tarnimisest, loetakse tehing jõustunuks. Kui Tellija poolt ostetud kaup on Tellija soovil ja Müüja nõusolekul ladustatud kas Müüja või transpordiettevõtte laos, loetakse tehing lõplikult jõustunuks 14 päeva jooksul tellimuse vormistamisest ning Tellijal ei ole enam õigust kaupa tagastada.

 

Toote kirjeldusele või kasutustingimuses mittevastava toote tagastamise korral kantakse toote eest tasutud summa (koos  Müüja transpordimaksumusega) Tellija pangakontole hiljemalt 14  tööpäeva jooksul alates tellimusest taganemisest ja toote tagastamisest.

 3.5. Tellijal saab lepingu eseme lepingutingimustele mittevastavuse korral tugineda seaduses sätestatud õiguskaitsevahenditele. Tellijal on õigus  pöörduda kohtuvälise kaebusi ja vaidlusi lahendava organi poole vastavalt kehtivatele seadustele.

 

3.6 Tellijal on õigus kampaaniaperioodi ajal kasutada allahindluse saamiseks kampaanias toodud allahindluskoodi. Samuti võivad osa allahindluskoodid olla ostjale edastatud personaalseks. Allahindluse kasutamiseks sisestab ostja allahindluskoodi ostukorvis kupongi lahtrisse ning õige ja kehtiva koodi sisestamisel muutub automaatselt ka toote hind. Kui ostja ei sisesta koodi korrektselt või jätab koodi siestamata ning allahindlus ostukorvis ei kuvata , siis antud ostu vormistamisel hilisemalt enam allahindlust antud ostule ei ole võimalik vormistada. Ostja saab www.antiigiladu.ee tooteid allahindlusega osta ainult talle teadaoleva või talle edastatud kehtiva allahindluskoodi korrektsel sisestamisel ostukorvis ja müüjal ei ole kohustust koodi mitte kasutamisel või ebaõigel kasutamisel allahindlust rakendada. Kui www.antiigiladu.ee lehel on üldine allahindlusperiood (tooted kuvatakse juba soodushinnaga), siis muud (kaasa arvatud personaalsed) allahindluskoodid ei kehti. Samuti ei saa korraga kasutada kahte või mitut allahindlust või allahindluskoodi.

 

4. Tellija kohustused 

4.1. Tellimuse vormistamisel on Tellija kohustatud esitama tellimuse teostamiseks vajalikud andmed: ees- ja perekonnanimi, täpne aadress (tänav, maja nr., krt. nr., postiindeks, linna/asula/valla või küla/maakond), kontakttelefon ning e-posti aadress.

  

4.2. Juhul, kui Tellija ja kauba saaja on erinevad, peab Tellija esitama punktis 4.1. fikseeritud andmed ka saaja kohta. 

4.3. Juhul, kui Tellija esitatud andmed on vigased ja/või mitte-täielikud ning ei vasta punktis 4.1. fikseeritule, ei garanteeri Müüja tellimuse nõuetekohast täitmist. Võimaluse korral võtab Müüja Tellijaga ühendust, et täpsustada vigaseid või mittetäielikke andmeid. Vigastest andmetest tingitud kauba saatmise lisakulud kannab Tellija.

 4.4. Tellimuse vormistamisel kinnitab Tellija, et on nõus käesolevates üldistes Tellimis ja Kasutustingimustes  sätestatud tingimustega ning kohustub neid täitma. Pärast tellimuse vormistamist kauba tarneaadressi enam muuta ei saa. Kui Tellija muudab tarneaadressi on Müüjal õigus küsida selle eest lisatasu vastavalt kullerfirma poolt esitatud arvele. Kui kauba kättetoimetus ei toimu Tellijast tuleneva tegevuse(tegevusetuse) ( Tellija ei vasta kauba kättetoimetamisel telefonile ja kulleril ei õnnestu temaga ühendust saada; Tellija ei viibi kauba üleandmisel Tellimuses antud aadressil; Tellija muudab kättetoimetamisel kauba kohaletoimetamise aadressi ja ei ole nõus selle eest kullerfirmale või Müüjale lisatasu tasuma, Tellija keeldub kauba vastuvõtmisest mistahes muul põhjusel või muul Tellijast oleneval põhjusel) tõttu, on Müüjal õigus kaup ladustada oma laos ja arveldada Tellijaga vastavalt punktile 1.7)

 

 

4.5. Tellimust vormistades kohustub Tellija arvestama, et et kõik Müüja poolt müüdavad kaubad on kasutatud, neil võib olla peale kirjeldatu erinevaid defekte, toonierinevusi ja kriimustusi, võib esineda spetsiifilist lõhna, tolmu koiauke,koisid või muid putukaid, pehkimist, hallitust, detailide vahelist liikumist ja loksu (eriti toolidel)  ja muid kasutustunnuseid, esemed võivad olla parandatud või taastatud, võivad vajada remonti või taastamist, iga kaubaartikkel on ainulaadne. Enamus tooted on täispuidust või  ei kannata suuri temperatuuri ja õhuniiskuse erinevusi (eriti väga sooja või kuiva ruumi). Ei ole soovitav kohe eset jätta väga sooja või kuiva ruumi. Müüja ei vastuta toote hilisemate kuivamispragude või kõverdumiste eest.Tellija kohustus on kauba kättesaamisel koheselt kulleri juuresolekul või pakiautomaadi juures, tuvastama  kauba ja fikseerima võimalikud kõrvalekanded või vigastused. Hilisemaid pretensioone kauba mittevastavuse või vigastuste kohta ei ole Müüja kohustatud aktsepteerima.

 

 

5. Müüja õigused

 5.1. Juhul, kui Tellija ei täida käesolevate üldiste tellimistingimustega talle pandud kohustusi, ei garanteeri Müüja tellimuse jõustumist ja/või nõuetekohast kauba saatmist.

  5.2. Juhul, kui Tellija ei täida maksekohustust korrektselt on Müüjal õigus arvestada ja sisse nõuda tasumata summast viivist 0,5% tasumata summast tööpäevas ja avaldada Tellija andmed maksehäirete registris. Kaup muutub Tellija omandiks alles pärast selle eest 100% tasumist.

5.3 Müüjal on õigus ühepoolselt kliendisuhe lõpetada, eeldusel, et eelnevalt on tema poolt täidetud kõik kohustused kliendi ees. Sellist õigust kasutatakse vaid erandjuhtudel kui klient ei vii ostutehingut lõpuni, kliendi pahatahtliku käitumise või muude müüjat ja tema majandustegevust kahjustavate tegevuste korral.

 

 6. Müüja kohustused

 

 6.1. Müüja kohustub Tellijani toimetama kauba vastavalt toote kirjeldusele  ning  antud kasutustingimustele.

  6.2. Müüja kohustub vastu võtma ja dokumenteerima kõik Tellija pretensioonid. Tellimuse infot säilitatakse kuni 14 päeva tellimuse esitamisest/kauba kohaletoimetamisest.

  6.3. Müüja kohustub Tellija pretensiooni lahendama 14 päeva jooksul juhul, kui pretensiooni põhjused on Tellijast mitte sõltuvad.

 

 Küsimuste tekkimisel helistage klienditoe telefonil +372 5233302 , +372 5233303 ,  e-posti aadressil: info (ätt) antiigiladu.ee

Isikuandmete kaitse  ja kasutamise tingimused

 

  1. www.antiigiladu.ee lehel esitab klient registreerimisel järgnevad isikuandmed – nimi, täpne aadress, telefoni number ja e maili aadress. Antud andmed on lehel ostude sooritamiseks kohustuslikud ning ilma antud andmeid esitamata ei ole võimalik kontot registreerida ning tellimust sooritada. Kontot registreerides ja tellimust esitades annab registreerinud isik ühtlasi nõusoleku tema andmete töötlemiseks kooskõlas www.antiigiladu.eelehel toodud isikuandmete kaitse ja kasutamise tingimustega.
  2. Lisaks antud andmetele on õigus ( aga mitte kohustus) kliendil märkida registreerimisankeedis lisaandmeid, nagu näiteks sugu, vanus või kui ta esindab mõnda ettevõtet, siis ettevõtte andmeid.
  3. Kõiki kliendi andmeid hoitakse ja töödeldakse www.antiigiladu.eelehel kooskõlas kehtivate õigusnormide ja seadustega, kaasa arvatud isikuandmete kaitse seadus ja määrus. Andmeid haldaval ettevõttel on olemas isikuandmete haldamise protsessid ja määratud isikud , kellele on antud isikuandmetele ligipääs. Samuti loodud meetmed isikuandmete kaotsimineku või avalikuks tuleku poolt.
  4. www.antiigiladu.ee lehel kogutakse isikuandmeid järgnevatel eesmärkidel

 

a) Klientide tellimuste täitmiseks ja neile kauba kohaletoimetamiseks. Selleks on vajalik kliendi poolt registreerimisel esitatud andmed (nimi, täpne aadress, telefoni number ja e maili aadress). Antud andmed edastab ka www.antiigiladu.ee edasi kauba kohaletoimetajale või kullerile transpordi tellimuse näol.

 

b) Klientidega ühenduse võtmiseks mistahes tellimuse detailide täpsustamiseks või kauba kohaletoomiseks

 

c) Turundusliku sisu jaoks – kliendikirjad, eripakkumised ja personaalsed soodustused

 

  1. www.antiigiladu.ee leht lähtub põhimõttest, et isikul on õigus olla unustatud. Eraisiku nõudel kustutab www.antiigiladu.eeoma süsteemi andmebaasist ja süsteemidest isikut puudutava personaalse info ning isiku nõudmisel esitab esitab kustutamise kohta tõendid 30 päeva jooksul. Oma andmete kustutamise soovist esitab isik avalduse meiliaadressile info (ätt) antiigiladu.ee
  2. Andmete kogumisel lähtume üldisest minimaalsuse põhimõttest ning kogume kliendilt vaid neid andmeid mis on vajalikud antud teenuse täitmiseks või eesmärgi saavutamiseks
  3. Isikul on õigus nõuda oma andmete ülekandmist või muutmist www.antiigiladu.eelehe siseselt.
  4. www.antiigiladu.eeedastab kolmandatele isikutele kogutud andmed vaid antud tingimustes toodud juhtudel, seadusest tulenevatel juhtudel ning isiku enda nõudmisel.
  5. Kui isik soovib kasutada läbi www.antiigiladu.eelehe mõnda eriteenust , nagu näiteks järelmaksu taotlust ning järelmaksu või liisingu (laenu) saamiseks on vaja täienbdavaid isikuandmeid, siis edastab ta nad kas otse finantseerijale või meiliaadressile info (ätt) antiigiladu.ee. Antud andmed edastame kliendi soovil ostu finantseerijale ning kustutame kliendi poolt edastatud täiendavad isikuandmed oma andmebaasist ning ei arhiveeri neid. Antud täiendavate andmete edastamine toimub vaid kliendi nõudmisel ja tegemist on pigem erijuhu mitte tavateenusega.
  6. Kõigi isikukaitse ja isikuandmetega seotud küsimustega saab küsimuste või probleemide korral pöörduda info (ätt) antiigiladu.ee meiliaadressile või kontakteeruda www.antiigiladu.ee lehel toodud aadressidel.